Keith Bontrager

Кіф Бонтрегер (Keith Bontrager), народився 18 грудня 1954 р. в США. Є одним з піонерів маунтінбайку. Інженер, дизайнер, фізик, механік, мото та велогонщик. Народжений робити все своїми руками, він вийшов до сцени гірського велосипеда наприкінці 70-х з науковим підходом до конструкції рами, розумінням матеріалів та технологій.
З 1969 по 1981 Бонтрегер займався мотоспортом, створював та ремонтував мотоцикли для мотокросу та шосе.

З 1978 року захопився велосипедом. А в 1979 році зібрав свій перший шосейний велосипед.  

У 1980 році зібрав перший гірський велосипед й заснував компанію Bontrager Cycles, яка займалась виробництвом сталевих рам.

У 1984-му з'явилась перша іновація: Кіф обрізав та "перекатав" шосейний обід Mavic 700С з 40-ка отворами в обід для МТВ 26" з 32-ма отворами. Цей обід отримав код Mavic MA-40 МТВ й випускався масово. Продовжуючи виробництво власних рам у місті Санта Круз, Каліфорнія, Бонтрегер розробив та запатентував композитну корону для передньої вилки. Ця розробока була використана у одній з перших амортизаційних вилок у МТВ RockShox RS-1. 

У 1993 з'явились перші керма виробництва компанії Bontrager. У 1992-му році компанія вже виросла до невеликого виробничого виробництва, але у 1995 році фірму покинув партнер Бонтрегера, який продав свою частку корпорації Тrek. 

Наприкінці 90-х з моди вийшли сталеві рами й Кіф був вимушений припинити власне виробництво та цілком зануритись у розробку компонентів для Trek. 

Продукти Bontrager, використовуються у професійних командах з шосе, тріатлону та МТB. Сам засновник продовжує їздити на велосипеді по цей день. Він приймає участь у велогонках та марафонах, де тестує компоненти власної розробки.

У 1994 ім'я Keith Bontager було внесено у зал слави гірського велосипеду "Mountain Bike Hall of Fame" поряд з іменами Gary Fisher, Charlie Kelly, Travis Brown, Gary Klein, Chris King та іншими.

Зворотній зв`язок