Огляд Trek Мarlin 7 2018 року

Вузька доріжка веде до чотириполосного шосе. Туди треба, щоб дістатись гір. Можна й манівцями крізь поля, але поки що тих маршрутів я не знаю, боюся заблукати. Кілька кілометрів шумного асфальту уздовж узбережжя, поворот ліворуч — і дорога звивається плавно вгору, іноді уходячи вниз, щоб у підніжжя наступного пагорба набрати ще більше висоти над рівнем моря. До вузької стрічки асфальту примикають ґрунтові смуги, на яких лежить каміння з кулак. Глина тут, здається, змазана невисихаючим суперклеєм, інакше й не поясниш чому під небом сухо й тепло, дощ пройшов ще пару днів тому як, але глина липне до коліс, немов неодимовий магніт до дверцят холодильника. Не дивно, що греки були керамістами з такою-то глиною

.

Трейл вилки моделей Marlin/X-Caliber варіюється від 89 до 83 мм у залежності від ростовки. Це стандартна кантрійна геометрія, але по сучасним міркам досить коротко. Гудячи шипастою гумою, переднє колесо сіпається на кожний штрих педалі вниз. На асфальті не дуже стабільно, але звикаєш. Рефлекси будуються швидко. Ось тільки як дітище Гері Фішера торкнеться переднім колесом ґрунту, музика зміниться: мажорно заграє пауер-акордами.

На обличчі з'являється кривенька від присмаку поту усмішка, по спині тече водоспад і вітер більше не в змозі здувати краплі з обличчя. Каміння на шляху набуває розміру середнього кавуна, вимагаючи писати траєкторію через прориті дощем та ущільнені покришками самоскидів колії. Тут працює кар'єрна техніка і іноді з гір спускаються Сканії. Для маленького Трека тут вдосталь місця, а писати S-подібні повороти на 20-тонній махіні — тре мати скілл та сталеві яйця. Покришки Bontrager XR2 слушно штовхають велосипед вперед і здається, що немає їм поверхні, на якій вони спасують. Насправді, є, але сунутися туди на гумі з блоками протектору помірної висоти — це слід бути трішки вдареним на голову. Інстинкт самозбереження ще діє. На Marlin ззаду стоїть покришка шириною два дюйми. Спереду — два і два. Так надійніше.

Коли вкручуєш по різним поверхням від зернистого асфальту до кам'янистого глинозему, передній тріпл 44/32/22 перебирається повністю. Діапазон 9-швидкісної касети використовується на 100% і хоч би як я не рвав трансмісію перехресними позиціями та стоячим педаляжем, перемикачі не скинули ланцюга жодного разу. Це Shimano Acera. Респект. А ось тарілки на 44 зуба спереду для МТБ, здається, забагато. Це у широченних оврагах донеччини можна розкрутити найважчу передачу до максимальної швидкості самого себе, а на серпантинах, коли вигальмовуєшся майже до пішохідної швидкості перед черговим тещиним язиком, ну ніяк не вдається розігнатись до 88 миль, аби потрапити у минуле. Може тільки на шосе на шляху додому я, без сил після дня у горах, не можу протиснути 44/11, а у горах на бабусиних передачах Marlin відчуває себе, як риба у воді. Пружинна вилка RockShox XC30 з 30-мм ногами, може, й не має таку торсіонну жорсткість, як XC32 Solo Air, але працює не у приклад м'якіше і подобається вона мені більше. Your mileage may vary.

Marlin 7 2018 року є флагманом доступної лінійки велосипедів Trek. Батьківська модель X-Caliber, з якою у Marlin була спільна геометрія, отримала підвищення, сповідуючи тренд підтримки подвійного формату 29/650b+, що останні два роки розриває всі чарти. Тепер Marlin наодинці тримає прапор доступного entry-level велосипеда і не зважаючи на свій поважний вік продовжує бути таким же доречним, як і п'ять років тому, але тепер у покращеній комплектації, що за вийнятком трансмісії та гальм еквівалентна обвісу X-Caliber 7 2017 року. Принаймні, вилок RockShox на модель Marlin Trek раніше ніколи не встановлював.

Цей блакитний красень, хоча його й не призначено спеціально для перегонів, може привезти вершника на подіум місцевої любительскої гонки. Для цього на його борту є все, що треба: годні гальма, приємна амортизаційна вилка, яка не вимагає ніжного ставлення та постійного сервісу на відміну від своїх повітряних аналогів, дешева, але добре працююча трансмісія 3 на 9 та добре продумана геометрія, що гарантує відсутність неприємних відчуттів у м'язах, зв'язках та суставах навіть після повного дня веломедитації у горах.

Нехай в нашій країні небагато знайдеться любителів бейсболу, хочеться навести бейсбольний термін у якості висновку: з моделлю Marlin 7 2018 року Trek зробив хоум ран. Чудова пропозиція по співвідношенню ціна/якість.

Велосипед Trek Marlin 7 на нашому сайті: лінк

При копіюванні матеріалу обов'язкове пряме посилання на www.ukrbike.com.ua

Зворотній зв`язок