Історія

1976

Велосипедна компанія Трек була заснована в арендованому складі в містечку Ватерлоо, штат Вісконсін. На той час, її першим та єдиним продуктом були п`ять сталевих, власноруч зроблені, велосипедних рам. Зараз рами та інші частини велосипедів Трек, збирають на найсучасніших заводах Америки, Європи та країн Азії, з використанням суворих норм контролю якості та відповідності стандартам. Але до цього компанія мала пройти непростий шлях якісних змін та розвитку.

1977

Перший офіціальный ділер Треку - магазин Penn Cycle у Міннесоті, штат Міннесота. Завдяки підприємницькому т талану власника магазина - Елмера Соренсона (Elmer P. Sorenson), велосипеди Трек набували свою популярність серед любителів активного стиля життя. Пізніше, компанія Трек буде відзначувати своїх найкращих дилерів нагородой, названою на честь власника магазину Penn Cycle.

1980

Зважаючи на зростання популярності та необхідністтю розширення, компанія вирішила переїхати зі свого легендарного червоного складу. Нове виробництво розгорнулось біля кукурдзяного поля поблизу Ватерлоо, штат Вісконсін.

1982

Модельний ряд Трек поповнив шосейний велосипед серії 750\950 з використанням спеціальних легких труб Reynolds та Columbus. З того часу розробка та створення спортивних велосипедів для змагань стало одним з провідних напрямків діяльності компанії Трек.

1983

На початку 80-х революція гірського велосипеда набирає обертів. Трек як активный учасник веде дослідження та конструкторські розробки велосипедних рам нового покоління. В результаті цього з`явились нові, більш прогресивні велосипеди з дуже великим діапазоном можливостей - маунтейнбайки (МТВ). Ведучий інженер рам, Тім Айзак (Tim Isaac) створив модель Трек 850, надійний сталевий гірський велосипед, який відразу ж оцінили на змаганнях в Віскітаун Класік, штат Каліфорнія.

1984

Була створена спеціальна маркетингова група - Trek Component Group (TCG), яка пропонувала дилерам великий асортимент компонентів, товарів и аксесуарів. За 20 років каталог TGS з 12 сторінок виріс до 754-х! Робота группи є у вивченні попиту споживачів та забезпеченні покупців якісними велосипедними аксесуарами, які повністю задовльняють як любителів, так й спортсменів-професіоналів.

1985

Поява та триумф алюмініевих сплавів у авіації та космонавтиці зумовив використання цього материалу у виробництві деталей велосипедів. Перший алюмініевий шосейний велосипед Трек - модель 2000, був створений з використанням аэрокосмічних технологій.

1987

Компанія Трек робить перші кроки у виробництві композитних велосипедних рам. Передній трикутник моделі Трек 2300 був зроблен з трьох карбонових труб, які з допомогою металокерамічних клеїв та термічної обробки з'єднуються з алюмініевими та тітановими вузлами велосипеду. Рік потому, модель Трек 2500 вміщала в собі найкращі характеристики рам нового рівня - легкість, міцність й жорсткість.

1989

Компанія Трек розширює кордони та відкриває перші закордонні філії у Великобританії та Німеччини. К 2005 року, у Треку вже сама широка дилерська мережа у світі - 90 країн (10 філій, більше ніж 70 дистрибьюторів та десятки тисяч дилерів).

1989

Дітям теж потрібен Трек. Дитячий майданчик їх вже не влаштовує. Вони просто бажають пригод! Тому Трек зробив надійні та яскраві моделі дитячих велосипедів.

1992

У цей раз Трек вразив усіх власноруч розробленой OCLV технологією. Використовуя запатентований процес виготовлення рам (Optimum Compaction Low Void), Трек сконструював рами з вражаючими показниками стандартів якості. Велосипед, який розпочав революцію карбонових технологій - Трек 5500, самий легкий у світі велосипед, виготовлений на основі OCLV технології. Навряд чи його творці знали, що із часом такі велосипеди будуть творити історию світового велоспорту. Старт виробництва Трек 5500 и 5200, самих легкіх у світі шосейних рам, встановив передові стандарти виробництва у вело-індустрії.

1993

До Треку приєднався Гарі Фішер (Gary Fisher), прославлений бунтар та піонер гірськихх велосипедів. Продукція компанії поповнилась найпопулярними позашляховиками.

1995

Y-bike технологія сколихнула велсоипедний світ. Ще одно нововведення в технології OCLV - революційна форма рами. Новий дізайн рам у вигляді цілого трикутника встановив нові промислові стандарти форм та можливостей гірських велосипедів.

1996

В результаті перемовин була утворена команда Трек/Фольксваген (Trek/Volkswagen). Команда займала лідируючі позиції, подорожуя на автомобилі Volkswagen Jetta, першому спільному продукту велосипедної та автомобильної промисловості.

1998

Трек сформував дослідницьку групу передових концепцій - ACG - "вершки" дизайнерів й інженерів, яким доручено вивчати та досліджувати використання нових технологій й материалів. Гасло ACG - "Від трьохколісного велосипеду до Тур де Франс" - чітко обмеживаючи кордони та розмах робочих проектів.

1999

Перша перемога в Тур де Франс на моделі Трек 5200.

2000

Зростаюча кількість жінок, захоплених велоспортом, сприяло розробці нової спеціалізованої лінійки велосипедів та аксесуарів Трек з урахуванням ключових анатомічних особливостей жінок - Women`s Specific Design (WSD).

2001

Зроби сам з PROJECT ONE. Бажаєш створити неповторний велосипед - використовуй унікальні можливості програми індивідуального дизайну та комплектаціі велосипедів PROJECT ONE. Унікальна компьютерна програма, розроблена ведучими специалістами компанії Трек, для втілення в життя бажання користувачів мати особливий велосипед. Жодна торгівельна марка не пропонує програму, схожу на PROJECT ONE. Програма має 10 000 різних кольорових и компонентних вариантів для створення велосипеда вашої мрії.

2002

Чергова перемога на велосипеді Трек ТТ. Тім Дебум (Tim Deboom) завоював кубок світового чемпіонату Ironman у Коні, Гавайі.

2003

Незабутня відпустка разом з Трек. Подорожі на велосипедах стають популярним видом відпочинку. Трек курірує организацію тижневих велосипедних турів в різних мальовничих куточках світу.

2004

Багато велосипедів виграють змагання, но лише деякі роблять історію. Шоста перемога у Тур де Франс на велосипедах Трек. Особливість перемоги цього року в тому, що велосипеди були розроблені за допомогою програми PROJECT ONE.

2005

Cьома поспіль перемога на Тур де Франс за допомогою двох нових моделей велосипедів - ТТХ и Madonе SSLx.

2011

Самостійна торгівельна марка Gary Fisher ліквідована й всі велосипеди що створюються Гарі Фішером тепер виробляються окремим модельним рядом Trek Gary Fisher Collection. Гарі мріє, Трек створює.

2012

Перший у світі велосипед для даунхиллу (Downhill, DH) на карбоновій рамі - Trek Session 9.9! Цей байк приніс команді Trek World Racing перше місце на Кубку світа з гірського велосипеду (UCI Mountain Bike World Cup)

2013

Самий легкий и самий швидкий! Trek Supefly и Trek Superfly SL - гірський велосипед з колесами 29" на карбоновій рамі. Рама хардтейлу Superfly SL важить лише 896 грам, а двухподвіс (full-suspension) - 1850 грам. Ці байки принесли команді Trek World Racing золото, срібло та бронзу на Чемпионаті світу з кросс-кантри.

2014

Серійний шосейний велосипед вагою всього в 4,8 кг. Так це Трек. Це Трек Емонд (Trek Emonda). Нова лінійка прийшла на заміну легендарним Trek Madone. Новітні технології власного виробництва рам з карбону дозволили Треку знов здивувати весь світ!

2015

- Trek Marlin 7 визнаний кращим велосипедом року за версією одного з найвідоміших та найвпливовіших світових періодичних велосипедних видань Mountain Bike Rider (Великобританія).

- Trek Madone обрано найкращим командним велосипедом 2015 року за результатом опитування читачів одного з авторитетніших світових вело-ресурсів Cycling News.

2016

Надшвидкий Trek Madone зазнає кардинальних змін, поєднуючи у собі найсучасніші інженерні рішення.

2017

Модельний ряд гірських байків поповнюється трейловим хардтейлом Roscoe. Спроектований за участю Гарі Фішера. Велосипед наділений всіма аспектами справжньої бомби для трейлу.
Разом с цим, Trek одними з перших переходять на новий стандарт задньої втулки Boost 141, що забезпечило більший кліренс для покришок та підсилило жорсткість заднього колеса.

2018

- На світ з’являється Trek Full Stache – абсолютно новий велосипед у світі трейлу. Комбінація трейлового байку та всюдихідних коліс 29+, для тих, хто шукає щось більше від звичайного.

- Trek представляє оновлену модель відомого аеродинамічного шосера - Trek Madone 2019. Велосипед, що випереджає свій час.  

- Бретт Рідер (Brett Rheeder) на велосипеді Trek Session перемагає у культовому Red Bull Rampage.

Зворотній зв`язок