Keith Bontrager

 
Кіф Бонтрегер (Keith Bontrager), народився 18/12/1954 г., у США. Він є одним з піонерів гірського велосипеда (mountain bike). 
 З 1969 до 1981 Бонтрегер займався мотоспортом, будував й ремонтував мотоцикли для мотокросу та шосе.
 З 1978 року він захопився велосипедами та у 1979 р. зібрав свій перший шосейний велосипед.  
 У 1980 р. він зібрав перший горний велосипед та заснував компанію Bontrager Cycles, яка займалась виробництвом сталевих рам.
 У 1984-у році з'явилась перша іновація: Кіф обрізав й "перекатав" шосейний обід Mavic 700С з 40-ка отворами у обід для МТБ 26" з 32-а отворами.
Цей обід отримав код Mavic MA-40 МТВ й випускався масово. Продовжуючи вирбництво власних рам у місті Санта Круз, Каліфорнія,
Бонтрегер розробив й запатентував композитну корону для передньої вилки. Ця розробка була використована у одній з перших
амортизаційних вилок у МТБ RockShox RS-1. 
У 1993 з'явилось кермо вирбництва компанії Bontrager. У 1992-у році компанія вже зросла до невеликого виробничого підприємства, но у 1995 році фірму покинув партнер Бонтрегера, який продав свою частку корпорації Тrek. 
Наприкінці 90-х з моды вийшли сталеві рами й Кіф був вымушен закрити свое виробництво та цілком зануритись у розробку компонентів для Трек. 
Продукти Bontrager, використовуються у професійних командах по шосе, тріатлону та МТБ. Сам засновник продовжує кататись на велосипеді донині.
Він приймає участь у велогонках та марафонах, де тестує компоненти власної розробки.  
У 1994 ім'я Keith Bontager було внесено до Залу слави горного велосипеда (Mountain Bike Hall of Fame) поряд з іменами
Gary Fisher, Charlie Kelly, Travis Brown, Gary Klein, Chris King та іншими).
 
Зворотній зв`язок