Gary Fisher

Гарі Фішер? Хто він? Чому його ім'я внесено до Залу Слави Маунтінбайку?
Чому його думка вважається першим та останнім словом гірського велосипеду?
Бунтар, іноватор, професійний велогонщик, веложурналист, творець першого у світі гірського велосипеда та засновувач теорії та філософії маунтінбайку, один з организаторів першої у світі гонки з швидкісного позашляховому спуску (зараз це називається даунхілл), спонсор однієї з найсильніших у світі команд з маунтінбайку.

З 1963-го року, коли Гарі Фішер в 12-тирічному віці почав приймати участь в шосейних гонках, до сьогоднішніх днів, кожен рік його життя позначений перемогами, винаходами та реалізованими ідеями. Захоплений ідеєю позашляхової їзди та відкриття нових маршрутів недосяжних для громіздкого автомобилю, неквапливого пішохода та тендітного шосейного велосипеда.

У 1974 році Гарі Фішер з друзями збирає перший гірський велосипед Klunker з використанням широких покришок, системи з трьома зірками, мотоциклетних компонентів та інших несподіваних для того часу рішень.

На своему творінні, у 1978 році, Гарі їде у похід по Каліфорнії що б довести універсальність цього винаходу, почавшего цілу еру гірського велосипеду.

У 1979 році Гарі Фішер та його друг Чарлі Келлі зареєстрували компанію «Моuntain Bikes» дав ім'я напрямку розвитку велосипеду. В цьому ж році вони продають 160 однойменних байків, рами для яких робили Джефрі Річмонд та легендарний Том Річі, а Гарі й Чарлі здійснювали збірку та продаж.

У 1980 році Гарі Фішер вперше почав використовувати «трещотки» Shimano та тукліпси в гірському велосипеді.

1983 рік. Гарі Фішер представив свій велосипед Європі й провів гонку з даунхілу в Альпах.

1985. Послугами команди Гарі Фішера користується корпорація Shimano для створення ідейно нових компонентів. Зокрема, для виходу досі популярного принципу дискретного перемикання передач.

1987. Procaliber - перша рама зі специально розробленой для гонок крос-кантрі геометрією. Вона входить у десятку «гірських велосипедів усіх часів».

Титанова модель Prometheus визнана журналом Bicycle Guide кращим велосипедом 1988 року. Революційний прототип повноподвісного велосипеду RS-1 (див. фото нижче) у 1990 році отримує нагороду від журналу Bicycling й відкриває еру амортизації на велосипедах.


1992: Спільно з Toray Гарі Фішер випускає карбоновий велосипед Alembic.

Геометрія Genesis, яка була представлена у 1997 році, досі користується популярністю, як серед любителів, так й професіоналів та визнана професіоналами, як одна з найкращих у світі.

Sugar: новий стандарт для повноподвісних байків з системою задньої підвіски b*link та карбоновими пір'ями рам. Розробка отримала багато нагород у 1998 році.

1993: бренд Gary Fisher придбан Trek Bicycle Corporation. Перед Гарі Фішером відкрились широкі перспективи та можливості для його іноваційній діяльності.

2001: початок ери специалізованих жіночих велосипедів Genesisters. Нова лініка байків з геометрією Genesis, з рамою та обладнанням оптимізованим для дівчат. 

2002: несподіване для всього світу рішення використовувати колеса з діаметром 29 дюймів на гірському велосипеді стало однією з віх еволюції гірського велосипеду. В цьому ж році була представлена іноваційна система задньої підвіски Sugar+, яка дає можливість зміни ходу «на ходу» завдяки перехіднику sybil*link.

2003 - двоподвіс Cake стає самим легким у світі велосипедом з 5-дюймовою задньою підвіскою.

2004 – нова лінійка фрірайдних байків King Fisher для невтомних дослідників бездоріжжя 

2006 – гонщики команди «Subaru – Gary Fisher» пересіли на нові велосипеди RACE DAY, розроблені спеціально для гонок «крос-кантрі» з урахуванням досвіду професійних райдерів команди.

2007 – геометрія Genesis продовжила свій логічний розвиток та була названа Genesis 2. Новітні велосипеди серії Hi-Fi вже знайшли своїх шанувальників у різних куточках планети.

2008 - новый виток розвитку велосипедів Gary Fisher - використання рам з карбонового волокна. Нові моделі в лінійці 29er - SuperFly и в Hifi - HiFi Pro Carbon, Hifi Carbon. Модельний ряд дитячих велосипедів змінився докорінно. Тепер дитячі велосипеди Gary Fisher це точні копії дорослих велосипедів з геометрією Genesis для наймолодших шанувальників гірського велосипеда.

2009 - 2010 - стрімко розвивається напрямок велосипедів з колесами 29 дюймів. Лінійка велосипедів розширюється як в сторону високотехнологічних двопідвісів, так і в бік бюджетних хардтейлів, щоб зробити доступними переваги 29 "для всіх.
У ці ж роки активно розширюється лінійка шосейних і велокросових велосипедів Gary Fisher під девізом "Все починалося з шосе!"

З 2011 бренд Gary Fisher ліквідовано як самостійний і велосипеди гуру МТБ увійшли в лінійку велосипедів Трек.

Гарі мріє - Трек створює!

   

 


До початку

Зворотній зв`язок