Trek Domane Generation 4

Відбулась офіційна презантація четвертого покоління ендуренс моделі Trek Domane. І хоча на широку аудиторію велосипед представлено вперше, ті, хто уважно слідкує за велозмаганнями, могли його бачити ще весною на легандарній гонці Paris-Roubaix 2022. Поява Domane видалась доволі гучною — перемога Елізи Лонго Боргіні, бронза Люсінди Бренд та фініш в десятці кращих від Джаспера Стайвена з чоловічої команди Trek-Segafredo. Кращого дебюту годі й бажати. І ось після тестування кращими спортсменами та іспитів надскладних трас, ми маємо змогу детально роздивитись оновлення титулованого новачка.

Модельний ряд Domane четвертого покоління налічує три модифікації: добре знайомі карбонові SL та SLR, і окрема рейсова серія RSL (Race Shop Limited), яка буде доступна тільки у якості фреймсету. 

Як і раніше, ключовою особливістю Domane є комфорт при тривалих заїздах із різними типами дорожнього покриття (асфальт, ґрунт, бруківка, гравій). Основною ж відмінністю нового покоління є акцент на збільшення швидкісних характеристик та зменшення ваги велосипеду. Новий Domane легкий як ніколи, будь-яка з моделей легша за свого попередника, як мінімум на 300 грамів.

Рама

Моделі SLR та RSL отримали раму з найлегшого корбону топової серії 800 Series OCLV Carbon, а серія SL залишилась без змін — із карбоновим фреймсетом 500 Series OCLV Carbon.

Геометрія рам відрізняється. Версії SL та SLR мають класичну ендуренс геометрію із подовженою колісною базою, довшою рульовою та низькою кареткою. Ці особливості забезпечують зручнішу посадку і додають комфорту при тривалих заїздах. Щодо рами RSL, вона має агресивнішу геометрію Н1.5 з більш витягнутою посадкою райдера та вужчі зазори для покришок. Внутрішній простір для зберігання речей BITS відсутній. Ці зміни роблять RSL легшою та швидшою. Вага фреймсету RSL у розмірі 56 см становить — 1.6 кг.

ISO Speed

Головна особливість Domane — технологія ISO Speed. Демпфери гасіння вібрацій довелося змінити для зниження ваги. Раніше їх було два (передній і задній), тепер тільки один. Переднього позбулись взагалі, задній модернізували. Його конструкцію максимально спростили — полегшили та прибрали можливість налаштування жорсткості.

Аеродинаміка

Оновлений профіль труб Kammtail та інтегрований кокпіт забезпечили Domane аеродинамічні властивості на рівні шосейних Madone та Emonda. І хоч традиційно труби аеродинамічної форми роблять велосипед важчим, це зовсім інший випадок, адже Domane SLR зроблений з карбону OCLV 800 Carbon, який на 30% легший від інших серій.

Колеса та покришки

У стоці всі велосипеди комплектуються покришками Bontrager R3 шириною 32 мм. Максимальний кліренс покришок становить 38 мм для SL і SLR та 35 мм для RSL. Ободи та покришки вже з коробки готові до безкамерного використання (проклеєні, з ніпелями та герметиком).

Практичність

Всередині рами велосипеду передбачений простір для зберігання ремкомплекту (BITS)*. Також на верхній трубі рами додали бонки для кріплення сумки. Зазвичай поїздки на велосипедах цієї категорії  виходять за межі міста і перевищують відстань у 70-100 км, тому важливо дбати аби всі необхідні речі були під рукою. 

* внутрішній корисний простір BITS відсутній у рамах серії RSL (Race Shop Limited)

Модельний ряд

Domane SL 5

Рама: 500 Series OCLV Carbon

Колеса: Bontrager Paradigm SL, Tubeless Ready

Трансмісія: Shimano 105, 11 шв.

Вага: 56 см - 8, 93 кг

Domane SL 6 │ Domane SL 6 eTap

Рама: 500 Series OCLV Carbon

Колеса: Bontrager Paradigm Comp 25

Трансмісія: Shimano 105 Di2, 12 шв. │ SRAM Rival eTap AXS, 12 шв.

Вага: 56 см - 8, 90 кг │ 8, 89 кг

Domane SL 7 │ Domane SL 7 eTap

Рама: 500 Series OCLV Carbon

Колеса: Bontrager Aeolus Pro 37, OCLV Carbon

Трансмісія: Shimano Ultegra Di2, 12 шв. │ SRAM Force eTap AXS, 12 шв.

Вага: 56 см - 8, 26 кг │ 8, 48 кг

Domane SLR 6 │ SLR 6 eTap

Рама: 800 Series OCLV Carbon

Колеса: Bontrager Aeolus Pro 37, OCLV Carbon

Трансмісія: Shimano Ultegra Di2, 12 шв. │ SRAM Rival eTap AXS, 12 шв.

Вага: 56 см - 8, 05 кг │ 8, 25 кг

Domane SLR 7 │ SLR 7 eTap

Рама: 800 Series OCLV Carbon

Колеса: Bontrager Aeolus Pro 37, OCLV Carbon

Трансмісія: Shimano Ultegra Di2, 12 шв │ SRAM Force eTap AXS, 12 шв.

Вага: 56 см - 7, 89 кг │ 8, 38 кг

Domane SLR 9 │ SLR 9 eTap

Рама: 800 Series OCLV Carbon

Колеса: Bontrager Aeolus RSL 37, OCLV Carbon

Трансмісія: Shimano Dura-Ace Di2, 12 шв │ SRAM RED eTap AXS, 12 шв.

Вага: 56 см - 7, 25 кг │ 7, 80 кг

Domane RSL Frameset

Рама: 800 Series OCLV Carbon, ISO Speed, конусна рульова, внутрішня маршрутизація, утримувач ланцюга 3S.

Вилка: Domane SLR carbon, карбоновий шток, карбонові дропаути, внутрішня маршрутизація, приховані кріплення крил.

Вага: 56 см - 1,60 кг

 

Який Domane краще обрати?

Залежить від того, які риси велосипеду є головним пріорітетом райдера. SLR —  має максимально збалансоване співвідношення легкості та комфорту. SL — буде трохи важчим, але в той же час цей недолік компенсується чималою економією коштів. RSL — чудово підійде тим, для кого швидкість важливіша за комфорт та тим хто має бажання збирати власний велосипед, приділяючи увагу кожній його деталі. У будь-якому разі, якщо ви любите катати далеко, швидко і з комфортом, тоді Domane безперечно вартий вашої уваги!

Катайте безпечно! катайте з Trek!

Слава Україні! 

Зворотній зв`язок