Відродження легенди: Trek Top Fuel (2016)

Trek Top Fuel зник з модельного ряду крос-кантрійних двохподвісів Trek кілька років тому. Остання модель була на колесах 26” та з трансмісією 2х10. В 2016-му цей велосипед для гонок ХС став на 29-ті колеса з надширокими втулками 148 мм та на нову раму з підвіскою Trek Full Floater з ходом 100 мм.

Trek Top Fuel 9.9 SL є топовою моделлю в лінійці, з надлегким обладнанням та компонентами: амортизаційною вилкою RockShox RS-1, гальмами та трансмісією XTR, карбоновою системою RaceFace Next SL. Вага такого апарату без педалей біля 9,79 кг, а рекомендована роздрібна ціна в США – 8999,99 USD. Для райдерів,  які не виграли нещодавно в лотерею, є можливість купити базову модель на алюмінієвій рамі за 2599,99USD.

 

Нова розробка Trek Cable Freak внутрішньої проводки тросів/гідроліній та кабелів дозволяє прокладати всі можливі комбінації у рамі.

Тонка та легка рама Trek Top Fuel 9.9 SL вироблена повністю з карбонового волокна Trek OCLV, в тому числі лінк та задній трикутник (пір’я -  432 мм) й вона має вагу 1900 грам у розмірі 17,5”. Маленький перемикач Trek Mino Link, що розміщено на пір’ях ,  дозволяє змінювати кут рульової труби з 70,0 до 70,9 градусів й піднімати або опускати кареточний вузол.

Нова конфігурація внутрішньої маршрутизації Trek Cable Freak дозволяє робити всі можливі комбінації проводки тросів або дротів перемикачів, гідроліній регулювання підседільного штиря та заднього амортизатору. Щоб запобігти зайвому шуму від тертя та биття гідроліній/тросів у рамі  є мікро-отвори  на нижньому боці нижньої труби для того, щоб закріпити їх стяжками.

Задня вісь 12х148 мм надійно тримає задній трикутник у будь-яких умовах, та додає багато додаткового місця для широких покришок замість базових мінімалістичних Bontrager XR1.

Підвіска Trek Top Fuel за схемою Trek Full Floater

Підвіска Trek Top Fuel виконана за схемою Trek Active Braking Pivot (ABP), у якій півот обертається навколо задньої вісі, що виключає вплив гальмування на роботу підвіски. Амортизатор закріплено не на нерухомому вузлі, до нижніх піррів внизу та до лінку зверху, що дозволяє йому «плавати» й додає додаткової чутливості, навіть якщо хід підвіски всього 100 мм. Задній амортизатор RockShox Monarch й амортизаційна вилка RockShox RS-1 можуть бути заблоковані під  час руху, завдяки гідравлічним локаутам, які розміщені на кермі зліва, й це додає ефективності  на прямих та рівних ділянках траси.

Це не ті покришки з якими ви б хотіли їхати DH, але Bontrager XR1 це ультимативний варіант для гонок крос-кантрі.

 

Кассета та перемикач Shimano XTR працюють у парі з системою RaceFace Next SL.

 

Це нагадує керування висоти підседільного штиря, але це дистанційний локаут (блокування) вилки та амортизатора.

Враження після тест-драйву

Коли з’явилась можливість протестувати Trek Top Fuel, я не знав чого очікувати. Останнім часом я катався на велосипедах з більшим, ніж ці 100 мм, ходом, та й вже дуже рідко мені траплявся велосипед без підседільного штиря з дистанційним регулюванням висоти. Але я був заінтригований перспективою подивитись, як ця машина впорається з трасою, що має ділянки досить складні, як для крос-кантрійного профілю.

Перше, що вражає – це вага! Порівнюючи з сучасними байками ендуро та олл-маунтин профілю, цей байк майже на чотири кілограми легший за них. Цей велосипед не дозволяє їхати повільно. На одній з важких ділянок траси я зрозумів, що я сам встав та поїхав стоячи в тих місцях, де я зазвичай сиджу в сідлі та  вкручую на повну.  Ось що означає мала вага!

Я користався блокуванням підвіски на кожній ділянці траси з довгими стомлюючими підйомами, іноді забував, що тут нема дистанційного регулювання підсідельного штиря, та, іноді, вмикав підвіску замість цього. Сама підвіска добре тримає заднє колесо на ґрунті на будь-яких технічних ділянках й підвищує цим зчеплення заднього колеса.

Всі спуски Trek Top Fuel пройшов набагато краще, ніж я очікував, але мені знадобилось згадати свої навички їзди з піднятим підсідельним штирем. Перше щоб я зробив на місці покупця цього агрегату, поміняв би звичайний штир з базової комплектації  на дистанційно регульований. Але навіть у заводській комплектації – керування дуже ефективне та впевнене. Задній трикутник достатньо короткий, щоб проходити будь-які повороти точно й швидко. Декілька разів я довів амортизаційну вилку RockShox RS-1 до межі працездатності, але це були занадто важкі ділянки, тому всі клацання вилки у тесті біли на моєму трейловому сумлінні.

Зазвичай, усі крос-кантрійні апарати дуже нервові та дуже чутливі в керуванні, але Trek Top Fuel виявився  впевнено  керованим на складних технічних ділянках і він став ближче до трейлового байку за свої характером, а не до велосипеду, з  яким займає перші місця на Кубку світу з крос-кантрі. Але чи є це недоліком? Придбання  Trek Top Fuel виключить будь-які виправдовування пов’язані з велосипедом,  якщо ви не виграєте будь-яку гонку.

Оригінал статті знаходиться за посиланням: http://www.pinkbike.com/news/2016-trek-top-fuel-first-ride.html

Використання будь якіх матеріалів, розташованих на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання на www.trekbikes.com.ua

У разі копіювання матеріалів з сайту www.trekbikes.com.ua – обов'язкове пряме посилання, відкрите для пошукових систем. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів. Посилання має бути розміщене у підзаголовку або у першому абзаці матеріалу. 

 

 

 

 

Зворотній зв`язок