Top Fuel 2020 – нова історія

Останні 4 роки відповідальним за крос-кантрі у Trek є велосипед Top Fuel. Гоночний апарат - націлений на швидкісне проходження XC трас. Це літо стає останнім для звичного нам підвісу, адже днями була представлена кардинально нова модель Trek Top Fuel 2020 року. На долю свіжоспеченого TF лягло багато змін і як стверджують в Trek: «Це призвело к створенню більш універсального і збалансованого байку». Всім своїм виглядом велосипед дає зрозуміти, що в новому році все буде по іншому. Так, наш старий знайомий всерйоз і надовго подався у стихію трейлів.

Трансформація

Левова частка змін торкнулась найважливішого – рами:

- Колісна база стала довшою на 4 см, а кут нахилу рульової гострішим на 2 градуси (+ не забуваємо про Mino Link) він до речі теж отримав нове місце розташування у передній частині лінку, що полегшило доступ до його налаштування або заміни.

- Для кращої стабільності кріплення заднього аморту перенесли на нерухому частину рами

       

- Нижня труба стала повністю прямою (точнісінько, як у його колег в категорії trail та freeride) і на виході ми отримали кращу жорсткість та рульову з блокуванням KnockBlock

- Моделі TopFuel 9.7 і TopFuel 9.8 нарешті отримали цілковиту OCLVMountain раму (на цей раз не забули і про задній трикутник)

- Обидва амортизатори збільшили свій хід до 120/115 мм замість попередніх 100/100 мм

-  До цього часу слова «Top Fuel» та «дропер пост» напевно ніколи і не зустрічалися в одному реченні, але з нового сезону все інакше. Тільки дропери! Це ж "trail friendly". Кожна модель комплектується пневматичним підсідельним штирем з ходом 150 мм, крім ростовки S, там стоятиме дропер з ходом 100 мм.

- Технічне катання потребує приділяти більше уваги органам управління. Точне керування забезпечать розширене до 750 мм кермо та вкорочений до 70 мм винос. До речі винос має кут нахилу 13 градусів і його можна перевертати в обидві сторони. Вверх, якщо ви збираєтесь дертись у підйом або вниз, якщо плануєте поганяти на трасі.

- Зручною опцією при педалюванні вгору буде Twist Loc - це одночасне блокування обох амортизаторів одним простим рухом, подібним до гріпшифтів.

- Черговим натяком на "трейловість" є збільшення ширини покришок ( були 2.2" стали 2.4") і колеса готові до безкамерного використання. Що до ніпелів, які б йшли одразу у комплекті ми не втрачаємо надію і можливо така приємна дрібничка буде додана (але це не точно)

Нарощування м’язів не пройшло безслідно, еволюція взяла гору і велосипед додав у вазі. Кожна модель погладшала в середньому на 1 кг. Для прикладу: Top Fuel 8 затянув на 13,81 кг у розмірі M - проти минулорічних 12,7 кг.

Моделі, кольори та ціни:

Модельний ряд Top Fuel 2020 налічує 5 різних модифікацій: 4 карбонових версії і 1 алюмінієва

Top Fuel  8

Рама: Alpha Platinum Aluminum

Вилка: RockShox Recon RL, Solo Air

Амортизатор: Fox Performance Float

Обвіс: SRAM NX Eagle

Колеса: Bontrager Kovee Comp 23

Гальма: Shimano MT500

Ціна у США: 3299$

Top Fuel  9.7

Рама: OCLV Mountain Carbon

Вилка: RockShox Reba RL, Solo Air

Амортизатор: Fox Performance Float

Обвіс: SRAM NX Eagle

Колеса: Bontrager Kovee Comp 23

Гальма: Shimano MT500

Ціна у США: 3999$

Top Fuel  9.8

Рама: OCLV Mountain Carbon

Вилка: Fox Performance 34 Step-Cast

Амортизатор: Fox Performance Float

Обвіс: SRAM GX Eagle

Колеса: Bontrager Kovee Elite 30 carbon

Гальма: Shimano SLX M7000

Ціна у США: 5499$

Top Fuel  9.9

Рама: OCLV Mountain Carbon

Вилка: Fox Factory 34 Step-Cast

Амортизатор: Fox Factory Float

Обвіс: SRAM XX1 Eagle

Колеса: Bontrager Kovee Pro 30 carbon

Гальма: SRAM Level Ultimate

Ціна у США: 8999$

Top Fuel  9.9 AXS

Рама: OCLV Mountain Carbon

Вилка: RockShox Pike Ultimate, DebonAir

Амортизатор: RockShox Deluxe Ultimate

Обвіс: SRAM XX1 Eagle AXS

Колеса: Bontrager Kovee Pro 30 carbon

Гальма: SRAM Level Ultimate

Ціна у США: 9999$

Яка ціна буде в Україні стане відомо пізніше.

Що у підсумку

Мусимо визнати, що Top Fuel більше не назвати чистокровною ракетою для крос-кантрі, ходять чутки, що на це звання Trek готує нового кандидата. Байк набрав солідності і став більш агресивним. Ставка була зроблена і ми отримали універсальний підвіс з ефективністю XC-боліду та високими амбіціями трейлбайку.

Катайте з Trek!

Фото взяті з сайту Pinbike

Зворотній зв`язок