Огляд Trek Marlin 6 2018

Келих за повноліття Trek Marlin! У модельному ряді Trek 2018 року залишається одне з трьох доступних МТБ-сімейств — це найнер/650b та його жіноча версія під назвою Skye. Американський бренд покладає великі надії на цей хід.

Коли по Землі колесили 26-дюймові МТБ, найнери Marlin та X-Caliber були ріднею. Їхні рами ділили спільну розмірну сітку та єдину геометрію. Відрізнити одну раму від іншої можна було за містком між верхніми пір'ями та написом на верхній трубі. Моделі мали різний обвіс та відрізнялися батингом труб. Останнього Marlin не мав. 

То стало історією. Сфера крос-кантрі потрапила під потужний вплив ендуро та трейлового катання і ми оком не встигли моргнути, як сучасні тенденції унесли X-Caliber у світ, де панує кремезна 3-дюймова гума та бустові втулки. А оскільки X-Caliber не любить жити окремо, новою парою для нього став Trek Roscoe. Marlin залишається на самоті — настав час дорослого життя. Пішла у минуле модель 3500 на 26-дюймових колесах й рухнув передостанній оплот підтримки 559-міліметрового стандарту. Роль моделі для всіх та кожного відтепер цілковито покладається на Marlin. Twenty nine.

У сімействі Marlin тепер 4 моделі (з жіночою версією Skye, Skye S та Skye SL — сім). Добавилася нижня "четвірка". "Шістка" зі своєю 8-швидкісною трансмісією знаходиться на третій щаблині й за рівнем комплектації поступається тільки моделі під номером 7. Marlin 6 отримав мікс з оновлених компонентів Tourney TY (передній перемикач та система-тріпл з розрахунком 42/34/24) та Altus SL-M310 (права манетка та задній перемикач). Пішли у минуле одностінні ободи Bontrager AT-550 на 36 спиць. Двостінні Bontrager Connection на 32 спиці міцніші, триваліші, менше важать — це величезний плюс як для людини, що вже знайома з МТБ, так і для новачка. Раніше покупка доступного велосипеда передбачала витрати на новий вілсет або пророкувала періодичні звернення до механіка. Тепер цієї проблеми немає. Trek встановив ліміт ваги для Marlin на рівні 130 кілограмів з урахуванням ваги велосипеда.

Амортизує стрибки з бордюрів пружинна вилка RST Gila з механічним локаутом та встановленням преднапруги. Хід вилки єдиний для всієї розмірної сітки — 100 мм, окрім найменшої ростовки 13,5 дюймів, де хід пружини зменшено на 20 мм. Покришки Bontrager XR2 підходять для катання ґрунтобанами, міцно кусають чорнозем, каміння та асфальт. Дрібні блоки розташовані у шаховому порядку, що дозволяє шині досить легко очищуватись на ходу від налипання вогкого бруду, хоча для долання довгих глиноземових ділянок, які досить часто зустрічаються у нашій місцевості, згодиться зліша гума.

Діаметр коліс залежить від ростовки. Marlin у найменших розмірах (13,5" та 15,5") комплектується колесами формату 650b. Починаючи з ростовки 17,5", велосипед спирається на двадцять дев'яті катки. До речі, Trek вдався до популярного у спортсменів рішення: на передньому колесі встановлюється покришка завширшки 2,2", а на заднє колесо йде дводюймовка. Накачане до трішки більшого тиску заднє колесо глибше вгризається у поверхню, а більша пляма контакту спереду дозволяє не напружуватися з дозуванням подачі керма на ділянках з сипучкою у повороті або коли під опалим листям ховається земляна каша. Знесення заднього колеса можна довернути контр-зміщенням або взяти проблемне місце нахрапом. Силовий педаляж повертає велосипеду похідну траєкторію. А ось втрата "тримака" переднім колесом — це складніше, тому широка покришка спереду позитивно позначається на чіпкості у поворотах та при спробі виїхати з глибокої колії під гострим кутом. На вогкому камінні широка гума є обов'язковою умовою. Професійні спортсмени відчули перевагу такої стратегії ще у дев'яності, а ось на стокових велосипедах таке рішення незвичайне.

У порівнянні з велосипедами сімейства Marlin попередніх років, комплектація моделей сезону 2018 року стала більш збалансованою по співвідношенню ціна/якість. Підвищення по службі вимагає відповідати. Marlin 6 не б'є рекордів. Його місія в іншому. Він відкриває початкові перспективи у світ туризму та крос-кантрі. Це апарат для активних покатеньок та в рівній ступені це й ультимативний ком'ютер для тих, хто бачить у велосипеді у першу чергу засіб пересування. Нав'ючений баулами, Marlin пройде крізь брід та гори. Завдяки доступній ціні на компоненти 8-швидкісної трансмісії, він економитиме гроші на витратні матеріали, а переднього тріплу вистачить як для довжелезних апхілів, так і жвавого темпу по рівнинах. На ньому можна вжарити. На ньому весело. Він точно керується. Він дарує усмішки.

Marlin — один з найстаріших велосипедів Trek. Американський бренд багато років поспіль полірував модель, яка стала класичною серед велосипедів базового сегменту. Його скромний та впізнаваний дизайн неможливо сплутати з ніяким іншим і той факт, що у 2018 році він все ще "робить касу" для компанії з Вісконсіну, є свідоцтвом якості продукту та точності візіонерського таланту Гері Фішера — автора X-Caliber, з яким Marlin багато років поспіль ділив спільне та єдине.

Коли найнери тільки з'явилися на горизонті, не критикував їх тільки лінивий. Фішер знав, що робив. Келих за здоров'я хресного батька МТБ!

Велосипед Trek Marlin 6 на нашому сайті: лінк

При копіюванні матеріалу обов'язкове пряме посилання на www.ukrbike.com.ua

Зворотній зв`язок