Огляд Trek Emonda SL 6 Pro від BikeRadar

За результатами тестів Trek Emonda SL 6 Pro визнано Найкращим шосейним велосипедом 2018 року в категорії вище 2000 USD.

Вердікт BikeRadar: Відмінна керованість, плавний хід та грамотна комплектація по гарній ціні.

Плюси: чудова посадка, керованість.
Мінуси: не найлегша рама.
Купляйте, якщо: ви фанат обідних гальм та хочете по-справжньому універсальний велосипед.

Trek знову маячить у заголовках новин із запуском нової Émonda. У її топовій інкарнації SLR рама OCLV (Optimum Compaction Low Void) важить приголомшливі 640 грамів, тоді як дискова версія важить не менш вражаючі 665 грамів. На жаль для більшості з нас, ця надлегка рама представлена на моделях, чиї ціни починаються мінімум з $4400 та уходять далеко у стратосферу.

Все, що коштує дешевше — це максимум версія SL, зроблена з карбону 500 серії. Її вага складає 1019 грамів. На перший погляд, це може не вражати, однак коли ви розумієте, що у конструкцію рами Émonda включено підсідельну трубу з топером замість звичайного внутрішнього штиря, з калькуляції сміливо можна викинути 150 г.

У SL6 є дві версії: стандартна SL6 з алюмінієвим вілсетом Bontrager Paradigm та версія Pro, яка відрізняється чудовими карбоновими колесами Aeolus Pro 3 під безкамерки.

Émonda SL6 на ходу просто неперевершена. Trek знайшов золоту середину у своїй модельній лінійці — Domane м'який настільки, наскільки це потрібно, а Madone встановлює нові стандарти комфорту для аерошосейника.

Émonda завжди була найжорсткішим велосипедом в лінійці Trek і це справедливо по цей день: зібраний характер їзди та наджорстка рама створюють гарне враження про передачу потужності. А в чому нова Émonda краще старої — так це в тому, що зібраність не перетворюється на грубість. Здається, що рама неймовірно збалансована, непомітно поглинає вібрації від дорожнього полотна та робить це без топового карбону та широких покришок.

SL6 відповідає ендуранс-орієнтованій геометрії Trek H2. Вона достатньо радикальна по міркам далекобійних велосипедів, але посадка мені подобається. Trek довго досліджував біометричні дані за допомогою фіту, який стає невід'ємною частиною бізнесу компанії. Такий підхід приносить плоди: рідко коли я відчував себе на велосипеді так зручно.

Émonda відчувається ідеально врівноваженою, коли несешся по хвилеподібному ландшафту. Коли сходиш у підйоми, відчуваєш переваги жорсткості рами та вілсету вагою 1500 г, що працюють у симбіозі. Цей велосипед підстьобує частіше вставати з сідла та атакувати.

Керованість дуже схожа на Canondale Evo та Cervélo R3D, тільки з трішки менш гострою реакцією. Це зовсім не погано, оскільки Evo та R3D потребують повної концентрації, однак на Émonda можна іноді дозволити собі розслабитися, довірившись кращій стабільності велосипеда.

Гальмівна динаміка у каліперів Bontrager Speed Stop виявилась краще, ніж раніше і це пояснюється переходом на брендовані Bontrager колодки від Swiss Stop (Black Prince). Окрім того, Trek надіслав до тесту детальний документ з рекомендаціями з налаштування скелетонів Speed Stop.

Коли каліпери direct-mount правильно налаштовані, вони забезпечують солідну гальмівну потужність. Вони без проблем уповільнювали мене посуху та в дощ. Що правда, я надав би перевагу каліперам Shimano, які ставляться на Specialized Tarmac, оскільки вони хоча й мають схожу потужність, забезпечують кращу модуляцію. З іншої сторони, Speed Stop виглядають гарно та маючи вагу всього 95 грамів, вони легші.

SL6 — це на диво класний шосейник. Якщо ви все ще не хочете переходити на дискові гальма та плануєте залишитися з обідними, ви знайдете не багато варіантів, що поєднують шикарні ходові якості з крутою комплектацією. Навіть виробники на кшталт Canyon, що продають велосипеди клієнтам напряму, не можуть похвалитися велосипедом з таким багатим устаткуванням за ті ж гроші.

Я розумію, що дивно називати велосипед за $4500 вигідною пропозицією, але коли ви готові витратити таку суму, ви хочете витратити її з розумом. Знайти більш вигідний варіант буде складно.

Якщо ви думали, що у 2018 році час обідних гальм дійшов кінця, ви помиляєтесь. З даним велосипедом, а також зі Specialized Tarmac та Cannondale Evo, ідея обідних гальм ще переживе своє відродження.

Оригінал: www.bikeradar.com

Зворотній зв`язок