Екскурсія по виробництву Trek в США

Всім добре відомо, що Трек починав виробництво на власних потужностях у місті Ватерлоо, штат Вісконсін, а згодом почав розміщати свої замовлення на кращих заводах у Тайвані та Китаї. Крім цього, Trek Bicycle Corp. у 2002 року придбала компанію Diamant (ФРН), яка виробляє міські велосипеди з 1895 року, й зараз на їх потужностях також збирає деякі моделі велосипедів Трек для краін ЄС.

Але Трек не відмовився від власного виробництва у США й розвивав його у напрямку високих технологій. На сьогоднішній день вони виробляють там тільки самі топові моделі велосипедів Трек й компонентів Bontrager з карбонового волокна. Також там розміщені лабораторії для випробувань, студія з виробництва індивідуальних замовлень Trek Project 1 та Trek Race Shop, де збирають велосипеди для гонщиків команд Trek.  

Все виробництво дуже засекречено, там заборонено фотографувати й знімати відео. Але Trek в одному зі своїх каталогів сам запропонував невеличку фото-екскурсію по цехам й ми пропонуємо вам подивитись ці фото з нашими коментарями (автор тексту був там особисто під час щорічного  з'їзду дистриб'юторів).

Фарбування рам. Декілька років тому Trek встановив роботизовану систему фарбування рам. До того часу, всі рами фарбувались вручну. Зараз ручна робота залишилась в обмеженій кількості, для виконання деталізованих робіт з декорації деяких рам. 

Сушіння фарби у спеціалізованих камерах.

Від тонкої ручної роботи нікуди не подітися.

Ось для цієї краси й потрібні люди:

Декорування рами деколями проходить за цим склом:

Над-витончена робота під лампами зі спеціальним світлом:

Святилище Тrek, де вироблять карбонові рами та компоненти:

Спочатку у форму викладають відрізи карбонового полотна, що було заздалегідь розкроєне. Викладка йде у визначеній послідовності, кожен шматок карбону вкладається строго у певному напрямку. 

Після цього форма дуже надійно закривається й подається повітря під високим тиском, що склеює виріб у єдине ціле.

Форму обов'язково треба добро почистити перед новим виробом.

Ну й без молотка на будь-якому виробництві ніяк не обійтись.

Й на останок, світлина центрувального верстату, який вирівнює колеса Bontrager:

 

Ось невеличка екскурсія й закінчилась. Йдемо коридорами Trek Bicycle Corp. на вихід:

Зворотній зв`язок